NNVO neemt afscheid bij MARIN

Nog één keer kwamen ze bij elkaar: de VTS-medewerkers van NNVO en MARIN. Na een jarenlange samenwerking was het op vrijdag 24 september tijd om afscheid te nemen van een tijdperk. Inmiddels wordt er voor de VTS-opleidingen niet meer getraind op de simulator bij MARIN in Wageningen, maar heeft NNVO haar eigen state-of-the-art simulator in Rotterdam in gebruik.

Er ligt veel geschiedenis in het pand van MARIN als het gaat om de VTS-opleidingen van NNVO. Niet alleen hebben heel wat cursisten de afgelopen jaren hier hun praktijktrainingen gevolgd, ook vonden de allereerste opleidingen hier plaats. Andreas Keller, tegenwoordig hoofd VTS-opleidingen bij NNVO, was een van de cursisten die in Wageningen zijn opleiding volgde. Daarnaast kwam NNVO regelmatig bij MARIN over de vloer voor bijvoorbeeld coachtrainingen.

Einde van een tijdperk
Met de komst van NNVO’s eigen leslocatie en sinds maart van dit jaar ook een eigen simulator, is er definitief een einde gekomen aan het MARIN-tijdperk. En van dit tijdperk moest natuurlijk in stijl afscheid worden genomen. Daarom waren de VTS-medewerkers van beide organisaties uitgenodigd voor een gezellige, informele bijeenkomst bij het maritiem instituut in Wageningen. De verdere versoepeling van de coronamaatregelen kwam helaas net één dag te laat, maar dat mocht de pret niet drukken.

Kijkje bij de VTS-simulator
Vanwege de geldende maatregelen werden de genodigden in drie groepen, elk in hun eigen tijdvak, welkom geheten bij de receptie. Na een korte ontvangst mochten zij per groep nog één keer een kijkje nemen bij de VTS-simulator op de eerste verdieping. Voor de meeste aanwezigen was het erg nostalgisch om hier weer even te zijn. De entourage is inmiddels vintage en het contrast met de nieuwe simulator bij NNVO is groot. Oudgediende Henk van Aggelen, jarenlang beheerder van de sim, vertelde hoe het er vroeger allemaal uitzag. Ook werden er verhalen opgehaald uit die tijd.

Gezellige afsluiting
Na het afscheid bij MARIN werd aansluitend een drankje gedronken bij café De Vlaamsche Reus. Hier werden alle oude VTS-verhalen nog eens dunnetjes overgedaan. Daarna kon er genoten worden van een diner bij restaurant H41, om vervolgens voor de afsluitende borrel weer te eindigen bij De Vlaamsche Reus. Wie dat wilde, kon overnachten in hotel WICC. Ook dit was een locatie waar NNVO vele jaren gebruik van heeft gemaakt.

Foto’s: MARIN, NNVO

News

Scheepvaartmeester Vincent Gols

Achter de schermen bij scheepvaartmeester Vincent

In onze rubriek ‘Achter de schermen bij…’ bezoeken we een van de vaarwegbeheerders in het land. Dit keer gingen we langs bij de provincie Overijssel en laten we Vincent Gols (40) aan het woord over zijn baan als scheepvaartmeester. 

Read more …
E-learning Poseidon

Port of Antwerp-Bruges tekent licentie voor e-learning Poseidon

In navolging van verschillende maritieme dienstverleners in Nederland heeft nu ook Port of Antwerp-Bruges een licentieovereenkomst getekend voor het gebruik van Poseidon. De e-learning wordt sinds een paar jaar succesvol ingezet binnen de VTSO-opleiding van NNVO.

Read more …

Kennismaken met… Jetsy Werleman

In deze rubriek laten we nieuwe medewerkers van NNVO aan het woord. Hij of zij vertelt iets over zichzelf en over het werk bij NNVO. Dit keer is het de beurt aan Jetsy Werleman, sinds begin dit jaar in dienst als medewerker bij het opleidingsteam.

Read more …

Do you have questions?

Do you have questions, comments, suggestions or other matters you would like to raise? Then use our contact form. Naturally, all information that's being sent to NNVO will be treated confidentially.

Contactform short

Invalid value
Invalid value
Ongeldige invoer
Invalid value

Contact with NNVO

Marten Meesweg 115
3068 AV Rotterdam
Tel. +31 10 311 00 95

General questions

Training questions

Contactform

Stay informed

Stay informed of all NNVO developments. Sign up for our newsletter.

Follow us

Hoofdmenu