Nieuwe module voor spoorbrugbedienaars

NNVO biedt in samenwerking met ProRail een nieuwe module aan: spoorbrugbediening. “Deze module sluit goed aan bij ons opleidingsaanbod. We hebben nu alle soorten opleidingen voor brugbedienaars onder één dak,” vertelt Korstiaan Huisman, coördinator van de Nautische Leerlijnen.

ProRail heeft niet alleen eigen spoorbrugbedienaars in dienst, maar maakt ook gebruik van diensten van externen zoals medewerkers van Rijkswaterstaat. Lean de Jong van ProRail: “Wij wilden een efficiënter methode om externe spoorbrugbedienaars op te leiden. Wij deden dit eerst zelf, maar toen we in contact kwamen met NNVO hebben we Korstiaan gevraagd deze opleiding voor ons te ontsluiten. Brugbedienaars opleiden is niet onze corebusiness en voor NNVO wel, daarom was dit voor ons een logische stap.”

Onderwijskundige slag
De module is inhoudelijk gemaakt door ProRail, terwijl NNVO voor een onderwijskundige slag zorgde. De lesstof gaat in op algemene nautische kennis, basiskennis van brugbediening en spoorsystemen en specifieke factoren die alleen bij spoorbruggen voorkomen. Zo komt de communicatie met de treinverkeersleider aan bod en worden verschillende praktijksituaties behandeld. De module wordt afgesloten met een online multiple-choice-toets. Het certificaat is drie jaar geldig, daarna moet de spoorbrugbedienaar op herhaling.

Trots op aanbod
Korstiaan Huisman is blij met deze uitbreiding van het opleidingsaanbod. “NNVO biedt verschillende cursussen voor brugbedienaars aan. Deze module was het laatste stukje dat nog ontbrak en past dus heel goed in ons aanbod aan opleidingen. We hebben nu alle soorten opleidingen voor brugbedienaars onder één dak en daar zijn we best een beetje trots op. We verwachten komend jaar zo’n 200 spoorbrugbedienaars op te leiden.”

Ga naar de cursuspagina spoorbrugbediening
De Calandbrug, een spoorbrug in het Rotterdamse havengebied

De Calandbrug, een spoorbrug in het Rotterdamse havengebied

Laatste nieuws

Scheepvaartmeester Vincent Gols

Achter de schermen bij scheepvaartmeester Vincent

In onze rubriek ‘Achter de schermen bij…’ bezoeken we een van de vaarwegbeheerders in het land. Dit keer gingen we langs bij de provincie Overijssel en laten we Vincent Gols (40) aan het woord over zijn baan als scheepvaartmeester. 

Lees meer
E-learning Poseidon

Port of Antwerp-Bruges tekent licentie voor e-learning Poseidon

In navolging van verschillende maritieme dienstverleners in Nederland heeft nu ook Port of Antwerp-Bruges een licentieovereenkomst getekend voor het gebruik van Poseidon. De e-learning wordt sinds een paar jaar succesvol ingezet binnen de VTSO-opleiding van NNVO.

Lees meer

Kennismaken met… Jetsy Werleman

In deze rubriek laten we nieuwe medewerkers van NNVO aan het woord. Hij of zij vertelt iets over zichzelf en over het werk bij NNVO. Dit keer is het de beurt aan Jetsy Werleman, sinds begin dit jaar in dienst als medewerker bij het opleidingsteam.

Lees meer

Heb je vragen?

Heb je vragen, opmerkingen, suggesties of andere zaken die je aan de orde wilt stellen? Maak dan gebruik van ons contactformulier. Uiteraard wordt alle informatie die NNVO bereikt vertrouwelijk behandeld.

Contact kort

Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer

Contact

Marten Meesweg 115
3068 AV Rotterdam
Tel.  010 - 311 00 95

Algemene vragen

Opleidingsvragen

Contactformulier

Blijf op de hoogte

Blijf op de hoogte van alle ontwikkelingen bij NNVO. Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.

Volg ons

Hoofdmenu